• Panele słoneczne Kołobrzeg

  Kompleksowy projekt, montaż paneli, pomoc w formalnościach
  Proponujemy rozwiązania dla domów i firm
  Tylko europejskie podzespoły

Dlaczego nasze panele?

Kilka tysięcy złotych oszczędności rocznie

Możliwość pozyskania dofinansowania

Brak odpłatnych przeglądów

Nie martwisz się o wzrost cen energii

Duże zachmurzenie to nie problem

Prąd magazynujesz w sieci, bez akumulatorów

Przyczyniasz się do redukcji smogu w Twojej okolicy

Wystarczy, że dysponujesz dachem lub gruntem

Nie potrzebujesz żadnych pozwoleń

Fotowoltaika w Twoim domu w Kołobrzegu

Nasza oferta obejmuje również nowoczesne panele fotowoltaiczne wykonane w technologii Smart. Rozwiązanie to pozwala na umieszczenie paneli nawet na dachach częściowo zacienianych, np. przez drzewa, kominy i wykusze, zachowując przy tym jednocześnie wysoką produkcję energii. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wbudowanych w panele  optymalizatorów pracy. Dzięki optymalizatorom każdy panel działa niezależnie, co poprawia wydajność całej instalacji w warunkach częściowego zacienienia nawet o kilkadziesiąt procent!

Panele solarne – zainwestuj w lepsze jutro

Fotowoltaika niesamowicie się rozwinęła w ciągu ostatnich kilku lat. Rozwój technologii sprawił, że obecnie panele solarne są bardziej dostępne i przynoszą realne oszczędności w dość szybkim tempie. To, co jeszcze 10 i 15 lat temu było rozwiązaniem dla osób, którym szczególnie zależało na ekologii, a niekoniecznie na inwestycji, jest dzisiaj naprawdę sensowną ekonomicznie opcją. Jeżeli chcesz jednocześnie obniżyć swoje rachunki, zainwestować oszczędności oraz dbać o środowisko – to fotowoltaika jest odpowiedzią na wszystkie te potrzeby.

Oferujemy

 • Darmowa konsultacja

  Zadzwoń i umów się na darmową konsultację. Bez kosztów, bez zobowiązań i bez nacisków. Dowiesz się jakich oszczędności możesz się spodziewać po zamontowaniu paneli słonecznych na swoim dachu.

 • Projekt

  Po dobraniu odpowiednich komponentów, przygotujemy dla Ciebie projekt instalacji.

 • Finansowanie

  Wybierasz jedną z dostępnych obecnie form finansowania inwestycji, a my sami załatwiamy wszystkie formalności.

 • Montaż

  Zamontujemy u Ciebie panele słoneczne w 2-3 dni.

 • Serwis

  Serwis instalacji w trakcie nawet 15-letniej gwarancji produktowej oraz 3-letniej rękojmi na montaż. Nie ma konieczności dokonywania płatnych, cyklicznych przeglądów.

Technologia Smart

Nasza oferta obejmuje również nowoczesne panele fotowoltaiczne wykonane w technologii Smart. Rozwiązanie to pozwala na umieszczenie paneli nawet na dachach częściowo zacienianych, np. przez drzewa, kominy i wykusze, zachowując przy tym jednocześnie wysoką produkcję energii. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wbudowanych w panele  optymalizatorów pracy. Dzięki optymalizatorom każdy panel działa niezależnie, co poprawia wydajność całej instalacji w warunkach częściowego zacienienia nawet o kilkadziesiąt procent!

Tańszy prąd i ekologia w jednym

Chyba każdy zauważył, że ceny prądu znacząco poszły w górę, co jest bardzo odczuwalne w domowych budżetach. Jednocześnie posiadamy w domu coraz więcej urządzeń wymagających energii elektrycznej – zmywarka, pralka, elektryczny piekarnik czy płyta indukcyjna nie są obecnie żadnym luksusem. Taki sprzęt AGD – mimo, że jest coraz bardziej energooszczędny – nadal wymaga sporych ilości prądu. A do tego coraz cieplejsze lata sprawiają, że klimatyzacja w domach również staje się coraz powszechniejsza. Ogrzewanie elektryczne także ma coraz więcej zwolenników ze względu na wielką wygodę użytkowania i łatwość instalacji. Niektórzy pewnie będą również ładowali swoje elektryczne samochody w przydomowych garażach. Jak widać razem z rozwojem, zapotrzebowanie na prąd wzrasta. I to między innymi generuje wzrost cen prądu, a co za tym idzie – coraz bardziej opłaca się inwestowanie w fotowoltaikę. Ogniwa solarne w najnowszej technologii są w stanie zapewnić taką produkcję prądu, aby wyzerować Twoje rachunki. Nie musisz już czekać aż 20 lat na zwrot inwestycji – obecnie, również dzięki dotacji „Mój prąd” , to raptem 5 lat! To są realne i duże oszczędności, które można porównać do lokaty na 20%. Jednak zysk ekonomiczny nie jest jedyną zaletą. Zyskuje na tym także środowisko oraz najbliższe otoczenie. Energia słoneczna jest energią czystą, nie generuje hałasu (jak np. wiatraki), nie emituje CO2, ani nie produkuje smogu.

Ile kosztuje prąd?

Źródło: GUS, małe roczniki statystyczne

Tak zmieniały się ceny prądu w ciągu ostatnich 20 lat.

Wiele różnych czynników, takich jak np. inflacja powoduje systematyczny wzrost cen energii.

Przy szacowaniu okresu zwrotu instalacji trzeba brać pod uwagę nie tylko obecną cenę prądu, ale też jego cenę w przyszłości.

Dzięki produkcji prądu na własnym dachu uniezależnisz się od ciągłych podwyżek cen przez Energetykę.

Roczne zyski

Wykres po prawej stronie obrazuje, jak będą zmieniały się w kolejnych latach roczne oszczędności na energii przeciętnego domu jednorodzinnego w Polsce, przy założeniu wzrostu cen energii o 4% rocznie (historycznie roczny wzrost był jeszcze wyższy)

O nas

Zajmujemy się montażem paneli słonecznych dla domów i małych firm w celu obniżenia rachunków za energię, a także pozyskujemy dotacje na fotowoltaikę. Świadczymy usługę kompleksową – projekt, montaż, finansowanie, obsługa formalności w energetyce. Przeprowadzamy bezpłatny audyt na miejscu montażu, żeby jak najlepiej dostosować instalację do Twoich potrzeb. Gwarantujemy profesjonalny montaż naszych instalacji przez doświadczony i certyfikowany przez UDT i SEP personel. Naszym priorytetem jest zapewnienie wysokiej jakości usług i podzespołów, przy jednoczesnym zachowaniu niskich cen, tak aby instalacja przynosiła rzeczywiste oszczędności.

Czym się wyróżniamy?

Darmowa konsultacja

Sami załatwimy wszystkie formalności

Europejskie produkty z gwarancją do 15 lat

Darmowy monitoring produkcji energii

Kompleksowa obsługa

Certyfikowany i doświadczony personel

Gwarancja podłączenia przez Energetykę

Dofinansowanie do 40%

Na bieżąco prowadzimy zapisy na dofinansowanie w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska oraz Banku Ochrony Środowiska. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem dofinansowania na fotowoltaikę, skontaktuj się z nami – przedstawimy aktualne możliwości w Twoim regionie, wykonamy darmowy audyt oraz przygotujemy projekt instalacji i wniosek o dofinansowanie, który złożymy w nadchodzącym naborze. Zasady dofinansowania paneli słonecznych:

Dofinansowanie do 40%

Niskooprocentowana pożyczka do 15 lat

Programy skierowane do osób fizycznych

Wiaty solarne

Wiaty solarne, w połączeniu z ładowarkami to nowoczesne i całkowicie ekologiczne stacje ładowania samochodów elektrycznych. Wiaty spełniają swoją podstawową funkcję, czyli ochronę samochodów przed warunkami pogodowymi. Jednocześnie dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych umożliwiają produkcję taniej, zielonej energii. Pozyskaną energię można wykorzystać do naładowania elektrycznego samochodu, ale także do zasilenia domu lub firmy. Wiaty solarne to nowoczesny i estetyczny element architektury oraz wzrost wartości nieruchomości. Dodatkowo jest możliwość uzyskania dofinansowania na część związaną z infrastrukturą fotowoltaiczną.

Panele Słoneczne w Polsce

Panele słoneczne a pogoda

Mała, jak na razie, ilość instalacji fotowoltaicznych w Polsce nie wynika z warunków pogodowych, lecz z braku sprzyjającego prawa, które poprawiło się dopiero w roku 2015. Polska ma bardzo dobre warunki w porównaniu do np. Skandynawii, gdzie fotowoltaika jest znacznie bardziej rozwinięta.

Panele słoneczne są sprawdzonym rozwiązaniem w wielu krajach Europy. Dla porównania – w Niemczech, o zbliżonych warunkach pogodowych, działają już ponad 3 miliony instalacji fotowoltaicznych. W Polsce jest to około 30 tysięcy, a do roku 2020 ma powstać ich około 200 tysięcy.

Rozliczenie z Energetyką

W ciągu dnia zużywasz na bieżąco energię produkowaną przez instalację i nic za to nie płacisz. Niewykorzystana nadwyżka energii oddawana jest do sieci, która działa jak akumulator. Wieczorem i w nocy możesz odebrać z sieci za darmo 80% wprowadzonej wcześniej energii.

Ze Sprzedawcą Energii rozliczasz się co rok, wyłącznie za różnicę wysokości energii pobranej i oddanej do sieci, dzięki czemu niedobór z zimy równoważy się z nadwyżką z lata. Nie płacisz już za energię i przesył, a jedynie około 170zł rocznie za opłaty stałe.

Opłaca się czy nie?

Tak! Dynamiczny rozwój technologii i konkurencja na rynku przyczyniły się do spadku ceny modułów fotowoltaicznych o 80% w ciągu 7 lat, przy jednoczesnej poprawie wydajności. Obecnie cena kompletnej instalacji to 4,5-5,5 tysięcy złotych brutto za 1 kW.

Twoje rachunki za prąd mają odwrotną tendencję – od kilkunastu lat nieprzerwanie rosną o ponad 4% rocznie. Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz uniezależnić się od podwyżek cen energii, zapewniając sobie oszczędności na energii sięgające nawet 100 tysięcy złotych w perspektywie 25 lat.

Realizacje

Poleć nas!

Skorzystaj z naszego Programu Poleceń – Fotowoltaika 1000+ i poleć nas znajomym, a za każdą instalację zrealizowaną z Twojego polecenia otrzymasz od nas 1000zł!

Kontakt

Zadzwoń i umów się na darmową konsultację lub wypełnij formularz kontaktowy, a my oddzwonimy w dogodnych dla Ciebie godzinach. Najczęściej odpowiadamy na formularz w ciągu jednego dnia.