• Panele słoneczne

  Konin
  pełen zakres usług: projekt, montaż, formalności
  rozwiązania dla domów i firm
  europejskie podzespoły

Korzyści dla Ciebie:

Nawet kilka tysięcy oszczędności na rok

Możliwość pozyskania dofinansowania

Brak przeglądów

Nie musisz się przejmować rosnącymi cenami energii

Produkujesz energię nawet przy dużym zachmurzeniu

Nie potrzebujesz akumulatorów - prąd magazynujesz w sieci

Przyczyniasz się do redukcji smogu

Wystarczy dach lub grunt

Nie potrzebujesz żadnych pozwoleń

Jeżeli zastanawiasz się nad instalacją fotowoltaiczną w Koninie, to zachęcamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości.

Zamień energię słoneczną w prąd już dziś!

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja w przyszłość. Energia ze Słońca zamieniona na energię elektryczną zasili wszystkie Twoje urządzenia – oświetlenie, sprzęty AGD, klimatyzację latem i ogrzewanie zimą. Instalowane przez naszą firmę panele solarne zapewniają wysoką wydajność i efektywność. Biorąc pod uwagę, że w ostatnich latach koszty fotowoltaiki znacząco spadły, a ceny prądu znacznie wzrosły, możesz spodziewać się zwrotu z tej inwestycji już po 5 latach! Opłaca się postawić na czystą i ekologiczną energię.

Obecnie mamy duży problem ze smogiem, z emisją CO2, z coraz wyższymi kosztami energetyki. Ekologia to nie tylko puste hasło – to tworzenie lepszego świata dla przyszłych pokoleń oraz poprawa jakości życia już dzisiaj. Dzięki obecnemu systemowi rozliczeń z dostawcami energii. możesz nie zapłacić za prąd ani złotówki. Mimo, że w okresie zimowym panele solarne nie wytworzą dużej ilości prądu, to zostanie to skompensowane w ciągu miesięcy letnich. Pamiętaj, że ceny prądu nie będą spadać, należy spodziewać się dalszych wzrostów. Biorąc pod uwagę, że pełna sprawność paneli jest liczona na co najmniej 25 lat, to naprawdę pozwoli Ci zaoszczędzić spore pieniądze.

Nasze panele słoneczne

 • Darmowa konsultacja

  Zadzwoń i umów się na darmową konsultację. Bez kosztów, bez zobowiązań i bez nacisków. Dowiesz się jakich oszczędności możesz się spodziewać po zamontowaniu paneli słonecznych na swoim dachu.

 • Projekt

  Po dobraniu odpowiednich komponentów, przygotujemy dla Ciebie projekt instalacji.

 • Finansowanie

  Wybierasz jedną z dostępnych obecnie form finansowania inwestycji, a my sami załatwiamy wszystkie formalności.

 • Montaż

  Zamontujemy u Ciebie panele słoneczne w 2-3 dni.

 • Serwis

  Serwis instalacji w trakcie nawet 15-letniej gwarancji produktowej oraz 3-letniej rękojmi na montaż. Nie ma konieczności dokonywania płatnych, cyklicznych przeglądów.

Technologia Smart

Nasza oferta obejmuje również nowoczesne panele fotowoltaiczne wykonane w technologii Smart. Rozwiązanie to pozwala na umieszczenie paneli nawet na dachach częściowo zacienianych, np. przez drzewa, kominy i wykusze, zachowując przy tym jednocześnie wysoką produkcję energii. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wbudowanych w panele  optymalizatorów pracy. Dzięki optymalizatorom każdy panel działa niezależnie, co poprawia wydajność całej instalacji w warunkach częściowego zacienienia nawet o kilkadziesiąt procent!

Czy mamy w Polsce wystarczającą liczbę dni słonecznych?

Weź pod uwagę, że w panele fotowoltaiczne inwestują kraje takie jak Szwecja, czy Norwegia. Tam ilość godzin nasłonecznienia jest mniejsza, niż w Polsce, a mimo to – nadal taka inwestycja jest tam uznawana za opłacalną. Warto porównać nasz kraj do zachodnich sąsiadów, czyli Niemiec – warunki nasłonecznienia obu tych krajów są bardzo zbliżone. Nie ma wątpliwości, że w Niemczech panele solarne są bardzo popularne i coraz powszechniej stosowane – szacuje się, że nawet 4 miliony domów posiada instalację fotowoltaiczną (w porównaniu do 50 tys. w Polsce). Warto także dodać, że zimą i w pochmurne dni panele również działają – co prawda mniej efektywnie. Za to latem – gdy borykamy się z problemami w produkcji prądu przez tradycyjne elektrownie (z uwagi na systemy chłodzenia) – panele są najbardziej efektywnym rozwiązaniem. Nadwyżki prądu produkowanego latem akumulowane są w sieci energetycznej i odliczane w 80% od Twojego rachunku.

Wzrosty cen prądu

Źródło: GUS, małe roczniki statystyczne

Tak zmieniały się ceny prądu w ciągu ostatnich 20 lat.

Wiele różnych czynników, takich jak np. inflacja powoduje systematyczny wzrost cen energii.

Przy szacowaniu okresu zwrotu instalacji trzeba brać pod uwagę nie tylko obecną cenę prądu, ale też jego cenę w przyszłości.

Dzięki produkcji prądu na własnym dachu uniezależnisz się od ciągłych podwyżek cen przez Energetykę.

Korzyści co roku

Wykres po prawej stronie obrazuje, jak będą zmieniały się w kolejnych latach roczne oszczędności na energii przeciętnego domu jednorodzinnego w Polsce, przy założeniu wzrostu cen energii o 4% rocznie (historycznie roczny wzrost był jeszcze wyższy)

O naszej firmie

Zajmujemy się montażem paneli słonecznych dla domów i małych firm w celu obniżenia rachunków za energię, a także pozyskujemy dotacje na fotowoltaikę. Świadczymy usługę kompleksową – projekt, montaż, finansowanie, obsługa formalności w energetyce. Przeprowadzamy bezpłatny audyt na miejscu montażu, żeby jak najlepiej dostosować instalację do Twoich potrzeb. Gwarantujemy profesjonalny montaż naszych instalacji przez doświadczony i certyfikowany przez UDT i SEP personel. Naszym priorytetem jest zapewnienie wysokiej jakości usług i podzespołów, przy jednoczesnym zachowaniu niskich cen, tak aby instalacja przynosiła rzeczywiste oszczędności.

Czym się wyróżniamy?

Darmowa konsultacja

Sami załatwimy wszystkie formalności

Europejskie produkty z gwarancją do 15 lat

Darmowy monitoring produkcji energii

Kompleksowa obsługa

Certyfikowany i doświadczony personel

Gwarancja podłączenia przez Energetykę

Dofinansowanie do 40%

Na bieżąco prowadzimy zapisy na dofinansowanie w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska oraz Banku Ochrony Środowiska. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem dofinansowania na fotowoltaikę, skontaktuj się z nami – przedstawimy aktualne możliwości w Twoim regionie, wykonamy darmowy audyt oraz przygotujemy projekt instalacji i wniosek o dofinansowanie, który złożymy w nadchodzącym naborze. Zasady dofinansowania paneli słonecznych:

Dofinansowanie do 40%

Niskooprocentowana pożyczka do 15 lat

Programy skierowane do osób fizycznych

Wiaty solarne

Wiaty solarne, w połączeniu z ładowarkami to nowoczesne i całkowicie ekologiczne stacje ładowania samochodów elektrycznych. Wiaty spełniają swoją podstawową funkcję, czyli ochronę samochodów przed warunkami pogodowymi. Jednocześnie dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych umożliwiają produkcję taniej, zielonej energii. Pozyskaną energię można wykorzystać do naładowania elektrycznego samochodu, ale także do zasilenia domu lub firmy. Wiaty solarne to nowoczesny i estetyczny element architektury oraz wzrost wartości nieruchomości. Dodatkowo jest możliwość uzyskania dofinansowania na część związaną z infrastrukturą fotowoltaiczną.

Panele Słoneczne

Wpływ pogody na działanie paneli słonecznych

Mała jeszcze ilość instalacji fotowoltaicznych w Polsce nie wynika z warunków pogodowych, lecz z braku sprzyjającego prawa, które poprawiło się dopiero w roku 2015. Polska ma bardzo dobre warunki w porównaniu do np. Skandynawii, gdzie fotowoltaika jest znacznie bardziej rozwinięta.

Panele słoneczne są sprawdzonym rozwiązaniem w wielu krajach Europy. Dla porównania – w Niemczech, o zbliżonych warunkach pogodowych, działają już ponad 3 miliony instalacji fotowoltaicznych. W Polsce jest to około 30 tysięcy, a do roku 2020 ma powstać ich około 200 tysięcy.

Rozliczenie z Energetyką

W ciągu dnia zużywasz na bieżąco energię produkowaną przez instalację i nic za to nie płacisz. Niewykorzystana nadwyżka energii oddawana jest do sieci, która działa jak akumulator. Wieczorem i w nocy możesz odebrać z sieci za darmo 80% wprowadzonej wcześniej energii.

Ze Sprzedawcą Energii rozliczasz się co rok, wyłącznie za różnicę wysokości energii pobranej i oddanej do sieci, dzięki czemu niedobór z zimy równoważy się z nadwyżką z lata. Nie płacisz już za energię i przesył, a jedynie około 170zł rocznie za opłaty stałe.

Czy panele się opłacają?

Tak! Dynamiczny rozwój technologii i konkurencja na rynku przyczyniły się do spadku ceny modułów fotowoltaicznych o 80% w ciągu 7 lat, przy jednoczesnej poprawie wydajności. Obecnie cena kompletnej instalacji to 4,5-5,5 tysięcy złotych brutto za 1 kW.

Twoje rachunki za prąd mają odwrotną tendencję – od kilkunastu lat nieprzerwanie rosną o ponad 4% rocznie. Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz uniezależnić się od podwyżek cen energii, zapewniając sobie oszczędności na energii sięgające nawet 100 tysięcy złotych w perspektywie 25 lat.

Portfolio

Poleć nas!

Skorzystaj z naszego Programu Poleceń – Fotowoltaika 1000+ i poleć nas znajomym, a za każdą instalację zrealizowaną z Twojego polecenia otrzymasz od nas 1000zł!

Kontakt

Zadzwoń i umów się na darmową konsultację lub wypełnij formularz kontaktowy, a my oddzwonimy w dogodnych dla Ciebie godzinach. Najczęściej odpowiadamy na formularz w ciągu jednego dnia.