• Panele słoneczne

  Koszalin
  Rozwiązania dla domów i firm
  Kompleksowo: od projektu przez formalności i montaż.

Twoje korzyści:

Oszczędzasz kilka tysięcy złotych rocznie

Możliwość pozyskania dofinansowania

Brak płatnych przeglądów

Nie martwisz się o wzrost cen energii

Produkujesz energię nawet przy dużym zachmurzeniu

Prad magazynujesz w sieci - nie potrzebujesz akumulatorów

Przyczyniasz się do redukcji smogu

Wystarczy, że dysponujesz dachem lub gruntem

Nie potrzebujesz żadnych pozwoleń

Zainwestuj w fotowoltaikę w swoim domu w Koszalinie

Jeżeli jesteś zainteresowany przydomową instalacją fotowoltaiczną w Koszalinie – skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, a konsultacji udzielamy za darmo.

Czysta energia w twoim domu

Słońce jest najpotężniejszym źródłem energii na świecie – bez niego dosłownie nie byłoby życia. Jest dostępne od zawsze i będzie dostępne ciągle – niezależnie od upływu czasu i wielu innych zmian. Dzięki technologii uczymy się wykorzystać tę energię do produkcji prądu – do tego służą ogniwa fotowoltaiczne. Jeszcze wiele lat temu było to raptem ciekawą nowinką techniczną, rozwiązaniem dla nielicznych. Jednak wiele się zmieniło w ostatnich latach – technologia produkcji paneli solarnych bardzo się rozwinęła – jest bardziej dostępna, tańsza, bardziej wydajna i trwalsza. I ty możesz się cieszyć czystą energią słoneczną w swoim domu – to nie tylko tańsze niż myślisz, ale także bardziej opłacalne.

Warto myśleć o przyszłości. Swojej lub swoich dzieci, o tym jaki świat wspólnie tworzymy, o tym czy idziemy w stronę zrównoważonego rozwoju, czy też w przeciwną. Nie musisz myśleć o przyszłości globalnie, możesz skupić się wyłącznie na sobie i swoich bliskich. Bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z ważniejszych aspektów życia w cywilizacji. Ze względu na postępujące zmiany, takie jak braki wody, przerwy w dostawie prądu latem będą się zdarzać. Już dzisiaj można temu zapobiegać, dzięki inwestowaniu w rozwój mikroinstalacji solarnych. To właśnie latem mają one największą wydajność, tym samym mogą realnie przeciwdziałać problemom w przyszłości. W niezbyt odległej przyszłości. Możesz nie interesować się środowiskiem, ani ekologią, może bardziej zależy ci po prostu na sensownym zainwestowaniu oszczędności.

Co oferujemy?

 • Darmowa konsultacja

  Zadzwoń i umów się na darmową konsultację. Bez kosztów, bez zobowiązań i bez nacisków. Dowiesz się jakich oszczędności możesz się spodziewać po zamontowaniu paneli słonecznych na swoim dachu.

 • Projekt

  Po dobraniu odpowiednich komponentów, przygotujemy dla Ciebie projekt instalacji.

 • Finansowanie

  Wybierasz jedną z dostępnych obecnie form finansowania inwestycji, a my sami załatwiamy wszystkie formalności.

 • Montaż

  Zamontujemy u Ciebie panele słoneczne w 2-3 dni.

 • Serwis

  Serwis instalacji w trakcie nawet 15-letniej gwarancji produktowej oraz 3-letniej rękojmi na montaż. Nie ma konieczności dokonywania płatnych, cyklicznych przeglądów.

Technologia Smart

Nasza oferta obejmuje również nowoczesne panele fotowoltaiczne wykonane w technologii Smart. Rozwiązanie to pozwala na umieszczenie paneli nawet na dachach częściowo zacienianych, np. przez drzewa, kominy i wykusze, zachowując przy tym jednocześnie wysoką produkcję energii. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wbudowanych w panele  optymalizatorów pracy. Dzięki optymalizatorom każdy panel działa niezależnie, co poprawia wydajność całej instalacji w warunkach częściowego zacienienia nawet o kilkadziesiąt procent!

Inwestycja i ekologia w jednym

Fotowoltaika to nie tylko dbanie o środowisko, o bezpieczeństwo energetyczne, czy też myślenie o przyszłości planety. To przede wszystkim argument ekonomiczny – tak, to się opłaca. Obecnie istnieją programy dotacyjne, takie jak „Mój prąd”, które dodatkowo wspierają rozwój domowych instalacji solarnych. Ten program cieszy się dużą popularnością i będzie kontynuowany. Licząc kwotę z dotacji (5 tysięcy PLN), inwestycja w fotowoltaikę przydomową może ci przynieść nawet 20% zysku rocznie. To znaczy, że po 5 latach zacznie na siebie zarabiać. To nieporównywalnie lepszy wskaźnik, niż najlepiej oprocentowana lokata, albo niż inwestowanie w zakup i wynajem nieruchomości. Do tego – nie musisz dysponować bardzo dużym budżetem. Jest jeszcze jeden ważny fakt w tym zakresie – ceny prądu. Myślę, że każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że stawki za energię elektryczną z sieci będą wyłącznie rosły. Pomyśl, że możesz mieć w swoim domu prąd prawie całkowicie za darmo, ponieważ ta energia którą wyprodukują twoje panele, trafi do sieci i zostanie rozliczona w ujęciu rocznym. Dlatego to, że panele fotowoltaiczne lepiej radzą sobie latem (kiedy zapotrzebowanie na prąd jest największe) niż zimą, nie ma znaczenia – ponieważ liczy się roczna suma.

Ceny prądu za kwh

Źródło: GUS, małe roczniki statystyczne

Tak zmieniały się ceny prądu w ciągu ostatnich 20 lat.

Wiele różnych czynników, takich jak np. inflacja powoduje systematyczny wzrost cen energii.

Przy szacowaniu okresu zwrotu instalacji trzeba brać pod uwagę nie tylko obecną cenę prądu, ale też jego cenę w przyszłości.

Dzięki produkcji prądu na własnym dachu uniezależnisz się od ciągłych podwyżek cen przez Energetykę.

Ile możesz zyskać rocznie?

Wykres po prawej stronie obrazuje, jak będą zmieniały się w kolejnych latach roczne oszczędności na energii przeciętnego domu jednorodzinnego w Polsce, przy założeniu wzrostu cen energii o 4% rocznie (historycznie roczny wzrost był jeszcze wyższy)

Krótko o nas

Zajmujemy się montażem paneli słonecznych dla domów i małych firm w celu obniżenia rachunków za energię, a także pozyskujemy dotacje na fotowoltaikę. Świadczymy usługę kompleksową – projekt, montaż, finansowanie, obsługa formalności w energetyce. Przeprowadzamy bezpłatny audyt na miejscu montażu, żeby jak najlepiej dostosować instalację do Twoich potrzeb. Gwarantujemy profesjonalny montaż naszych instalacji przez doświadczony i certyfikowany przez UDT i SEP personel. Naszym priorytetem jest zapewnienie wysokiej jakości usług i podzespołów, przy jednoczesnym zachowaniu niskich cen, tak aby instalacja przynosiła rzeczywiste oszczędności.

Dlaczego my?

Konsultacja za darmo

Sami załatwimy wszystkie formalności

15 lat gwarancji - europejskie produkty

Darmowy monitoring produkcji energii

Kompleksowa obsługa

Certyfikowany i doświadczony personel

Gwarancja podłączenia przez Energetykę

Dofinansowanie do 40%

Na bieżąco prowadzimy zapisy na dofinansowanie w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska oraz Banku Ochrony Środowiska. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem dofinansowania na fotowoltaikę, skontaktuj się z nami – przedstawimy aktualne możliwości w Twoim regionie, wykonamy darmowy audyt oraz przygotujemy projekt instalacji i wniosek o dofinansowanie, który złożymy w nadchodzącym naborze. Zasady dofinansowania paneli słonecznych:

Dofinansowanie do 40%

Niskooprocentowana pożyczka do 15 lat

Programy skierowane do osób fizycznych

Wiaty solarne

Wiaty solarne, w połączeniu z ładowarkami to nowoczesne i całkowicie ekologiczne stacje ładowania samochodów elektrycznych. Wiaty spełniają swoją podstawową funkcję, czyli ochronę samochodów przed warunkami pogodowymi. Jednocześnie dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych umożliwiają produkcję taniej, zielonej energii. Pozyskaną energię można wykorzystać do naładowania elektrycznego samochodu, ale także do zasilenia domu lub firmy. Wiaty solarne to nowoczesny i estetyczny element architektury oraz wzrost wartości nieruchomości. Dodatkowo jest możliwość uzyskania dofinansowania na część związaną z infrastrukturą fotowoltaiczną.

Panele Słoneczne i Fotowoltaika

Działanie paneli słonecznych a pogoda

Mała jeszcze ilość instalacji fotowoltaicznych w Polsce nie wynika z warunków pogodowych, lecz z braku sprzyjającego prawa, które poprawiło się dopiero w roku 2015. Polska ma bardzo dobre warunki w porównaniu do np. Skandynawii, gdzie fotowoltaika jest znacznie bardziej rozwinięta.

Panele słoneczne są sprawdzonym rozwiązaniem w wielu krajach Europy. Dla porównania – w Niemczech, o zbliżonych warunkach pogodowych, działają już ponad 3 miliony instalacji fotowoltaicznych. W Polsce jest to około 30 tysięcy, a do roku 2020 ma powstać ich około 200 tysięcy.

Co z uzyskaną energią?

W ciągu dnia zużywasz na bieżąco energię produkowaną przez instalację i nic za to nie płacisz. Niewykorzystana nadwyżka energii oddawana jest do sieci, która działa jak akumulator. Wieczorem i w nocy możesz odebrać z sieci za darmo 80% wprowadzonej wcześniej energii.

Ze Sprzedawcą Energii rozliczasz się co rok, wyłącznie za różnicę wysokości energii pobranej i oddanej do sieci, dzięki czemu niedobór z zimy równoważy się z nadwyżką z lata. Nie płacisz już za energię i przesył, a jedynie około 170zł rocznie za opłaty stałe.

Czy to się opłaca?

Tak! Dynamiczny rozwój technologii i konkurencja na rynku przyczyniły się do spadku ceny modułów fotowoltaicznych o 80% w ciągu 7 lat, przy jednoczesnej poprawie wydajności. Obecnie cena kompletnej instalacji to 4,5-5,5 tysięcy złotych brutto za 1 kW.

Twoje rachunki za prąd mają odwrotną tendencję – od kilkunastu lat nieprzerwanie rosną o ponad 4% rocznie. Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz uniezależnić się od podwyżek cen energii, zapewniając sobie oszczędności na energii sięgające nawet 100 tysięcy złotych w perspektywie 25 lat.

Realizacje

Poleć nas!

Skorzystaj z naszego Programu Poleceń – Fotowoltaika 1000+ i poleć nas znajomym, a za każdą instalację zrealizowaną z Twojego polecenia otrzymasz od nas 1000zł!

Kontakt

Zadzwoń i umów się na darmową konsultację lub wypełnij formularz kontaktowy, a my oddzwonimy w dogodnych dla Ciebie godzinach. Najczęściej odpowiadamy na formularz w ciągu jednego dnia.