• Panele słoneczne i Fotowoltaika Legnica

  kompleksowo: projekt, montaż, formalności
  rozwiązania dla domów i firm w Legnicy!
  europejskie podzespoły

Warto zainwestować w fotowoltaikę

Oszczędności rzędu kilku tysięcy złotych rocznie

Możliwe dofinansowanie

Brak płatnych przeglądów

Nie przejmujesz się o wzrostem cen energii

Produkujesz energię nawet przy dużym zachmurzeniu

Prad magazynujesz w sieci - nie potrzebujesz akumulatorów

Jesteś bardziej ekologiczny

Wystarczy, że dysponujesz dachem lub gruntem

Nie potrzebujesz żadnych pozwoleń

Fotowoltaika Legnica – Postaw na nowoczesne rozwiązania już dzisiaj

Instalacje fotowoltaiczne są bezobsługowe, nie generują hałasu, są przyjazne dla środowiska i dla mieszkańców domu. Energia słoneczna to czysta i naturalna energia, która zasili wszystkie domowe urządzenia. Jeśli jesteś zainteresowany panelami solarnymi, to skontaktuj się z nami – oferujemy darmową konsultację, bez żadnych zobowiązań.

Energia słoneczna to krok w lepsze jutro

Dbanie o środowisko dla coraz większej liczby osób ma znaczenie. Nie chcemy smogu w swoich miastach, chcemy oddychać czystym powietrzem przez cały rok. Mamy również rosnącą świadomość tego, że musimy zmienić wiele w tym, w jaki sposób zarządzamy energią elektryczną. Te zmiany są niezbędne – w Polsce bazujemy na elektrowniach węglowych, które potrzebują wody do działania, a jej zasoby kurczą się z roku na rok, z powodu coraz częściej występującej suszy. W efekcie latem możliwe są problemy z dostawami prądu. Ale latem możemy skorzystać z darmowego, wydajnego i najefektywniejszego źródła energii – ze Słońca. Przecież największe nasłonecznienie to właśnie te miesiące, kiedy panują upały i największa susza – nie skorzystanie z takiej możliwości to błąd. Na szczęście technologia fotowoltaiczna poszła bardzo do przodu – obecnie stosowane ogniwa są tańsze i bardziej dostępne, a nowoczesne systemy zarządzania potrafią znacznie efektywniej korzystać z dostępnego w danym momencie nasłonecznienia. Nie ma wątpliwości – przyszłość w energetyce należy do fotowoltaiki.

Fotowoltaika Legnica

 • Darmowa konsultacja

  Zadzwoń i umów się na darmową konsultację. Bez kosztów, bez zobowiązań i bez nacisków. Dowiesz się jakich oszczędności możesz się spodziewać po zamontowaniu paneli słonecznych na swoim dachu.

 • Projekt

  Po dobraniu odpowiednich komponentów, przygotujemy dla Ciebie projekt instalacji.

 • Finansowanie

  Wybierasz jedną z dostępnych obecnie form finansowania inwestycji, a my sami załatwiamy wszystkie formalności.

 • Montaż

  Zamontujemy u Ciebie panele słoneczne w 2-3 dni.

 • Serwis

  Serwis instalacji w trakcie nawet 15-letniej gwarancji produktowej oraz 3-letniej rękojmi na montaż. Nie ma konieczności dokonywania płatnych, cyklicznych przeglądów.

Technologia Smart

Nasza oferta obejmuje również nowoczesne panele fotowoltaiczne wykonane w technologii Smart. Rozwiązanie to pozwala na umieszczenie paneli nawet na dachach częściowo zacienianych, np. przez drzewa, kominy i wykusze, zachowując przy tym jednocześnie wysoką produkcję energii. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wbudowanych w panele  optymalizatorów pracy. Dzięki optymalizatorom każdy panel działa niezależnie, co poprawia wydajność całej instalacji w warunkach częściowego zacienienia nawet o kilkadziesiąt procent!

Nie tylko ekologia, ale ekonomia także

Mikroinstalacje solarne są bardzo popularne w Niemczech, gdzie jest ich już ponad 4 miliony! Dla porównaniu – w naszym kraju to zaledwie 50 tysięcy. Mamy więc ogromny potencjał do wykorzystania. U naszych zachodnich sąsiadów nasłonecznienie jest przecież porównywalne – więc jeśli tam to się opłaca, to u nas również będzie. Na szczęście w roku 2019 powstał w Polsce program dotacyjny „Mój prąd”, który zachęca do zainwestowania w fotowoltaikę przydomową. Możesz dostać 5 tysięcy dofinansowania – co sprawia, że już po 5 latach inwestycja w panele solarne całkowicie się zwróci. Taka stopa zwrotu jest wyższa, niż z wielu innych form inwestowania, jak np. kupowania nieruchomości pod wynajem. Twój budżet domowy zyska na tym wiele, i to nie tylko w miesiącach letnich – nadmiar wytworzonej energii magazynujesz w sieci energetycznej, więc korzystasz z tej energii również w miesiącach zimowych, rozliczając się z twoim dostawcą prądu.

Wzrosty cen prądu

Źródło: GUS, małe roczniki statystyczne

Tak zmieniały się ceny prądu w ciągu ostatnich 20 lat.

Wiele różnych czynników, takich jak np. inflacja powoduje systematyczny wzrost cen energii.

Przy szacowaniu okresu zwrotu instalacji trzeba brać pod uwagę nie tylko obecną cenę prądu, ale też jego cenę w przyszłości.

Dzięki produkcji prądu na własnym dachu uniezależnisz się od ciągłych podwyżek cen przez Energetykę.

Ile możesz zyskać rocznie?

Wykres po prawej stronie obrazuje, jak będą zmieniały się w kolejnych latach roczne oszczędności na energii przeciętnego domu jednorodzinnego w Polsce, przy założeniu wzrostu cen energii o 4% rocznie (historycznie roczny wzrost był jeszcze wyższy)

Krótko o nas – Soltech Energy – Panele słoneczne Legnica

Zajmujemy się montażem paneli słonecznych dla domów i małych firm w celu obniżenia rachunków za energię, a także pozyskujemy dotacje na fotowoltaikę. Świadczymy usługę kompleksową – projekt, montaż, finansowanie, obsługa formalności w energetyce. Przeprowadzamy bezpłatny audyt na miejscu montażu, żeby jak najlepiej dostosować instalację do Twoich potrzeb. Gwarantujemy profesjonalny montaż naszych instalacji przez doświadczony i certyfikowany przez UDT i SEP personel. Naszym priorytetem jest zapewnienie wysokiej jakości usług i podzespołów, przy jednoczesnym zachowaniu niskich cen, tak aby instalacja przynosiła rzeczywiste oszczędności.

Co nas wyróżnia

Darmowa konsultacja

Sami załatwimy wszystkie formalności

Europejskie produkty z gwarancją do 15 lat

Darmowy monitoring produkcji energii

Kompleksowa obsługa

Certyfikowany i doświadczony personel

Gwarancja podłączenia przez Energetykę

Dofinansowanie do 40%

Na bieżąco prowadzimy zapisy na dofinansowanie w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska oraz Banku Ochrony Środowiska. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem dofinansowania na fotowoltaikę, skontaktuj się z nami – przedstawimy aktualne możliwości w Twoim regionie, wykonamy darmowy audyt oraz przygotujemy projekt instalacji i wniosek o dofinansowanie, który złożymy w nadchodzącym naborze. Zasady dofinansowania paneli słonecznych:

Dofinansowanie do 40%

Niskooprocentowana pożyczka do 15 lat

Programy skierowane do osób fizycznych

Wiaty solarne

Wiaty solarne, w połączeniu z ładowarkami to nowoczesne i całkowicie ekologiczne stacje ładowania samochodów elektrycznych. Wiaty spełniają swoją podstawową funkcję, czyli ochronę samochodów przed warunkami pogodowymi. Jednocześnie dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych umożliwiają produkcję taniej, zielonej energii. Pozyskaną energię można wykorzystać do naładowania elektrycznego samochodu, ale także do zasilenia domu lub firmy. Wiaty solarne to nowoczesny i estetyczny element architektury oraz wzrost wartości nieruchomości. Dodatkowo jest możliwość uzyskania dofinansowania na część związaną z infrastrukturą fotowoltaiczną.

Polska i panele słoneczne

Pogoda i jej wpływ na panele

Mała jeszcze ilość instalacji fotowoltaicznych w Polsce nie wynika z warunków pogodowych, lecz z braku sprzyjającego prawa, które poprawiło się dopiero w roku 2015. Polska ma bardzo dobre warunki w porównaniu do np. Skandynawii, gdzie fotowoltaika jest znacznie bardziej rozwinięta.

Panele słoneczne są sprawdzonym rozwiązaniem w wielu krajach Europy. Dla porównania – w Niemczech, o zbliżonych warunkach pogodowych, działają już ponad 3 miliony instalacji fotowoltaicznych. W Polsce jest to około 30 tysięcy, a do roku 2020 ma powstać ich około 200 tysięcy.

Nadwyżki energii

W ciągu dnia zużywasz na bieżąco energię produkowaną przez instalację i nic za to nie płacisz. Niewykorzystana nadwyżka energii oddawana jest do sieci, która działa jak akumulator. Wieczorem i w nocy możesz odebrać z sieci za darmo 80% wprowadzonej wcześniej energii.

Ze Sprzedawcą Energii rozliczasz się co rok, wyłącznie za różnicę wysokości energii pobranej i oddanej do sieci, dzięki czemu niedobór z zimy równoważy się z nadwyżką z lata. Nie płacisz już za energię i przesył, a jedynie około 170zł rocznie za opłaty stałe.

Czy warto?

Tak! Dynamiczny rozwój technologii i konkurencja na rynku przyczyniły się do spadku ceny modułów fotowoltaicznych o 80% w ciągu 7 lat, przy jednoczesnej poprawie wydajności. Obecnie cena kompletnej instalacji to 4,5-5,5 tysięcy złotych brutto za 1 kW.

Twoje rachunki za prąd mają odwrotną tendencję – od kilkunastu lat nieprzerwanie rosną o ponad 4% rocznie. Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz uniezależnić się od podwyżek cen energii, zapewniając sobie oszczędności na energii sięgające nawet 100 tysięcy złotych w perspektywie 25 lat.

Poleć nas!

Skorzystaj z naszego Programu Poleceń – Fotowoltaika 1000+ i poleć nas znajomym, a za każdą instalację zrealizowaną z Twojego polecenia otrzymasz od nas 1000zł!

Kontakt – Fotowoltaika Legnica

Zadzwoń i umów się na darmową konsultację lub wypełnij formularz kontaktowy, a my oddzwonimy w dogodnych dla Ciebie godzinach. Najczęściej odpowiadamy na formularz w ciągu jednego dnia.