• Panele słoneczne i Fotowoltaika

  kompleksowo: projekt, montaż, formalności
  rozwiązania dla domów i firm w Lesznie!
  europejskie podzespoły

Warto zainwestować w fotowoltaikę

Oszczędności rzędu kilku tysięcy złotych rocznie

Możliwe dofinansowanie

Brak płatnych przeglądów

Nie przejmujesz się o wzrostem cen energii

Produkujesz energię nawet przy dużym zachmurzeniu

Prad magazynujesz w sieci - nie potrzebujesz akumulatorów

Jesteś bardziej ekologiczny

Wystarczy, że dysponujesz dachem lub gruntem

Nie potrzebujesz żadnych pozwoleń

Panele słoneczne w Twoim domu w Lesznie

Postaw na czystą energię już dziś – skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej na temat montowanych przez naszą firmę paneli fotowoltaicznych.

Pomyśl o przyszłości

Energetyka oparta na węglu generuje nie tylko wysokie koszty środowiskowe, ale także wysokie rachunki. Obecny rozwój technologii paneli fotowoltaicznych sprawia, że jest to rozwiązanie bardzo efektywne, zwłaszcza w okresie, kiedy elektrownie węglowe mają problem z produkcją prądu, czyli latem. Nie masz się co obawiać, że wyprodukowany przez Twoje panele prąd latem się zmarnuje – zostanie on zakumulowany w sieci energetycznej i odliczany od Twojego rachunku za prąd. Dlatego nie musisz przejmować się tym, że zimą panele solarne są mniej wydajne – z dostawcą prądu rozliczasz się co rok. Ceny prądu z sieci będą coraz wyższe, dlatego z każdym rokiem oszczędzisz więcej dzięki energii pochodzącej ze Słońca.

Fotowoltaika

 • Darmowa konsultacja

  Zadzwoń i umów się na darmową konsultację. Bez kosztów, bez zobowiązań i bez nacisków. Dowiesz się jakich oszczędności możesz się spodziewać po zamontowaniu paneli słonecznych na swoim dachu.

 • Projekt

  Po dobraniu odpowiednich komponentów, przygotujemy dla Ciebie projekt instalacji.

 • Finansowanie

  Wybierasz jedną z dostępnych obecnie form finansowania inwestycji, a my sami załatwiamy wszystkie formalności.

 • Montaż

  Zamontujemy u Ciebie panele słoneczne w 2-3 dni.

 • Serwis

  Serwis instalacji w trakcie nawet 15-letniej gwarancji produktowej oraz 3-letniej rękojmi na montaż. Nie ma konieczności dokonywania płatnych, cyklicznych przeglądów.

Technologia Smart

Nasza oferta obejmuje również nowoczesne panele fotowoltaiczne wykonane w technologii Smart. Rozwiązanie to pozwala na umieszczenie paneli nawet na dachach częściowo zacienianych, np. przez drzewa, kominy i wykusze, zachowując przy tym jednocześnie wysoką produkcję energii. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wbudowanych w panele  optymalizatorów pracy. Dzięki optymalizatorom każdy panel działa niezależnie, co poprawia wydajność całej instalacji w warunkach częściowego zacienienia nawet o kilkadziesiąt procent!

Zwrot inwestycji nawet w 5 lat? To możliwe!

Dzięki dotacji „Mój prąd” oraz dobrze skalkulowanej mocy paneli słonecznych, instalacja fotowoltaiczna zwróci się nawet w ciągu 5 lat. Jeżeli ceny prądu będą nadal rosły, to zwrot inwestycji może nastąpić nawet szybciej. Zastanawiasz się, czy taka instalacja będzie wymagała od Ciebie jakiejś obsługi? Odpowiedź brzmi – nie. Panele solarne są praktycznie bezobsługowe, a ich trwałość wynosi co najmniej 25 lat. Obawiasz się hałasu? Niepotrzebnie – energia pozyskiwana ze Słońca za pomocą fotowoltaiki nie generuje hałasu. Tak pozyskiwana energia elektryczna będzie czysta, ekologiczna, nie wymagająca Twojego zaangażowania, ani nie będzie w żaden sposób wpływała negatywnie na Twoje życie. Wręcz przeciwnie – jest to świetna inwestycja z punktu widzenia domowego budżetu, ale również świadomość, że zrobisz coś dobrego dla środowiska.

Wzrosty cen prądu

Źródło: GUS, małe roczniki statystyczne

Tak zmieniały się ceny prądu w ciągu ostatnich 20 lat.

Wiele różnych czynników, takich jak np. inflacja powoduje systematyczny wzrost cen energii.

Przy szacowaniu okresu zwrotu instalacji trzeba brać pod uwagę nie tylko obecną cenę prądu, ale też jego cenę w przyszłości.

Dzięki produkcji prądu na własnym dachu uniezależnisz się od ciągłych podwyżek cen przez Energetykę.

Ile możesz zyskać rocznie?

Wykres po prawej stronie obrazuje, jak będą zmieniały się w kolejnych latach roczne oszczędności na energii przeciętnego domu jednorodzinnego w Polsce, przy założeniu wzrostu cen energii o 4% rocznie (historycznie roczny wzrost był jeszcze wyższy)

Krótko o nas

Zajmujemy się montażem paneli słonecznych dla domów i małych firm w celu obniżenia rachunków za energię, a także pozyskujemy dotacje na fotowoltaikę. Świadczymy usługę kompleksową – projekt, montaż, finansowanie, obsługa formalności w energetyce. Przeprowadzamy bezpłatny audyt na miejscu montażu, żeby jak najlepiej dostosować instalację do Twoich potrzeb. Gwarantujemy profesjonalny montaż naszych instalacji przez doświadczony i certyfikowany przez UDT i SEP personel. Naszym priorytetem jest zapewnienie wysokiej jakości usług i podzespołów, przy jednoczesnym zachowaniu niskich cen, tak aby instalacja przynosiła rzeczywiste oszczędności.

Co nas wyróżnia

Darmowa konsultacja

Sami załatwimy wszystkie formalności

Europejskie produkty z gwarancją do 15 lat

Darmowy monitoring produkcji energii

Kompleksowa obsługa

Certyfikowany i doświadczony personel

Gwarancja podłączenia przez Energetykę

Dofinansowanie do 40%

Na bieżąco prowadzimy zapisy na dofinansowanie w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska oraz Banku Ochrony Środowiska. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem dofinansowania na fotowoltaikę, skontaktuj się z nami – przedstawimy aktualne możliwości w Twoim regionie, wykonamy darmowy audyt oraz przygotujemy projekt instalacji i wniosek o dofinansowanie, który złożymy w nadchodzącym naborze. Zasady dofinansowania paneli słonecznych:

Dofinansowanie do 40%

Niskooprocentowana pożyczka do 15 lat

Programy skierowane do osób fizycznych

Wiaty solarne

Wiaty solarne, w połączeniu z ładowarkami to nowoczesne i całkowicie ekologiczne stacje ładowania samochodów elektrycznych. Wiaty spełniają swoją podstawową funkcję, czyli ochronę samochodów przed warunkami pogodowymi. Jednocześnie dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych umożliwiają produkcję taniej, zielonej energii. Pozyskaną energię można wykorzystać do naładowania elektrycznego samochodu, ale także do zasilenia domu lub firmy. Wiaty solarne to nowoczesny i estetyczny element architektury oraz wzrost wartości nieruchomości. Dodatkowo jest możliwość uzyskania dofinansowania na część związaną z infrastrukturą fotowoltaiczną.

Polska i panele słoneczne

Pogoda i jej wpływ na panele

Mała jeszcze ilość instalacji fotowoltaicznych w Polsce nie wynika z warunków pogodowych, lecz z braku sprzyjającego prawa, które poprawiło się dopiero w roku 2015. Polska ma bardzo dobre warunki w porównaniu do np. Skandynawii, gdzie fotowoltaika jest znacznie bardziej rozwinięta.

Panele słoneczne są sprawdzonym rozwiązaniem w wielu krajach Europy. Dla porównania – w Niemczech, o zbliżonych warunkach pogodowych, działają już ponad 3 miliony instalacji fotowoltaicznych. W Polsce jest to około 30 tysięcy, a do roku 2020 ma powstać ich około 200 tysięcy.

Nadwyżki energii

W ciągu dnia zużywasz na bieżąco energię produkowaną przez instalację i nic za to nie płacisz. Niewykorzystana nadwyżka energii oddawana jest do sieci, która działa jak akumulator. Wieczorem i w nocy możesz odebrać z sieci za darmo 80% wprowadzonej wcześniej energii.

Ze Sprzedawcą Energii rozliczasz się co rok, wyłącznie za różnicę wysokości energii pobranej i oddanej do sieci, dzięki czemu niedobór z zimy równoważy się z nadwyżką z lata. Nie płacisz już za energię i przesył, a jedynie około 170zł rocznie za opłaty stałe.

Czy warto?

Tak! Dynamiczny rozwój technologii i konkurencja na rynku przyczyniły się do spadku ceny modułów fotowoltaicznych o 80% w ciągu 7 lat, przy jednoczesnej poprawie wydajności. Obecnie cena kompletnej instalacji to 4,5-5,5 tysięcy złotych brutto za 1 kW.

Twoje rachunki za prąd mają odwrotną tendencję – od kilkunastu lat nieprzerwanie rosną o ponad 4% rocznie. Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz uniezależnić się od podwyżek cen energii, zapewniając sobie oszczędności na energii sięgające nawet 100 tysięcy złotych w perspektywie 25 lat.

Realizacje

Poleć nas!

Skorzystaj z naszego Programu Poleceń – Fotowoltaika 1000+ i poleć nas znajomym, a za każdą instalację zrealizowaną z Twojego polecenia otrzymasz od nas 1000zł!

Kontakt

Zadzwoń i umów się na darmową konsultację lub wypełnij formularz kontaktowy, a my oddzwonimy w dogodnych dla Ciebie godzinach. Najczęściej odpowiadamy na formularz w ciągu jednego dnia.