• NAJTAŃSZE OGRZEWANIE DLA TWOJEGO DOMU

    130 ZŁ MIESIĘCZNIE DLA DOMU
    ENERGOOSZCZĘDNEGO O POWIERZCHNI 120 M2

Ogrzewanie podczerwienią – maty i folie grzewcze

Ogrzewanie podczerwienią to znana i sprawdzona w wielu krajach świata przełomowa technologia grzewcza, coraz szybciej upowszechniająca się również w Polsce. Łączy ona bardzo wysoką wydajność grzewczą z niskimi kosztami instalacji systemu. Cała generowana energia przechodzi bez strat przez powietrze w pomieszczeniu i ogrzewa bezpośrednio całe otoczenie. Sprawność technologii sięga 98% – zupełnie inaczej niż ma to miejsce w przypadku ogrzewania konwencjonalnego. Cały proces ogrzewania tradycyjnego rozpoczyna się w piecu, w którym spala się zazwyczaj paliwa kopalne – gaz, węgiel, olej, drewno, podgrzewając jednocześnie wodę, która transportowana jest systemem rur do grzejników. Ogrzewanie tradycyjne jest znacznie droższe, ponieważ mamy do czynienia ze złożoną instalacją i ogromnymi stratami energii – do 20% na ogrzewaniu wody i nawet 50% na transporcie systemem rur. Dodatkowo w ogrzewaniu konwencjonalnym ciepło gromadzi się pod samym sufitem, wskutek czego temperatura przy podłodze jest o kilka stopni niższa. Promienniki podczerwieni pozwalają natomiast na gromadzenie ciepła bliżej podłogi.

Porównanie kosztów ogrzewania przez 15 lat (120 m2, zapotrzebowanie 70 kWh/m2 rocznie)

Oferta – ogrzewanie na podczerwień

Nasza oferta ogrzewania podczerwienią obejmuje dwa rozwiązania – maty i panele grzewcze. Panele stosuje się przede wszystkim w już istniejących budynkach jako uzupełnienie obecnego źródła ogrzewania lub w celu jego całkowitego zastąpienia. Miejscem montażu są na ogół ściany lub sufit. Ich montaż jest mało inwazyjny, a estetyka zachowana jest dzięki możliwości wyboru spośród wielu wersji kolorystycznych, tak aby optymalnie dopasować je do danego pomieszczenia. Do wyboru jest kolor biały, czarny połysk lub lustrzany.

Maty grzewcze od paneli odróżnia możliwość całkowitego ich ukrycia pod podłogą lub sufitem. Jest to rozwiązanie bardziej efektywne i korzystniejsze ekonomicznie. Najczęściej stosuje się je jako główne źródło ciepła w domu – wystarczy pokrycie matami około 70% powierzchni mieszkalnej. Miejscem instalacji jest najczęściej podłoga, dlatego maty mają największe zastosowanie w domach będących w trakcie budowy lub remontu.

Korzyści dla Ciebie

Oszczędzasz nawet kilka tysięcy złotych rocznie

Ciepła podłoga

Bezpieczeństwo i wygoda

Ciepło nie ucieka do góry

Niski koszt montażu i eksploatacji

Ponad 20 lat żywotności

Bardzo szybkie nagrzewanie

Możliwość połączenia z fotowoltaiką

Bezawaryjność i niezawodność

Montaż i eksploatacja

W ogrzewaniu konwencjonalnym, rozprowadzenie rur i grzejników oraz instalacja kotła może trwać wiele tygodni ze względu na skomplikowany charakter instalacji. W przypadku ogrzewania na podczerwień, montaż jest bardzo prosty i trwa tylko 1-2 dni, dzięki czemu koszt instalacji jest znacznie niższy.

Ogrzewanie podczerwienią jest tańsze w eksploatacji do tradycyjnego ogrzewania gazowego lub tradycyjnych kabli i mat grzewczych, a sam koszt inwestycji jest niższy nawet o 50%.  Przejście na ogrzewanie podczerwienią z innych systemów grzewczych zwraca się już po kilku latach, a prognozowana żywotność to ponad 20 lat. Zapytaj nas o darmową wycenę instalacji dla Twojego budynku.

Wygoda i bezpieczeństwo

Maty grzewcze są w 100% bezpieczne dla zdrowia, nie emitują szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego, od kilkudziesięciu lat wykorzystuje się je w medycynie, rehabilitacji i zabiegach kosmetycznych. Najbardziej znanym promiennikiem podczerwieni jest słońce. Ogrzewanie podczerwienią eliminuje cyrkulację powietrza, przez co zmniejsza ilość krążącego kurzu – jest to najlepszy system grzewczy dla alergików. Wykazuje również skuteczne działanie antybakteryjne na poziomie 70%.

Od innych źródeł ogrzewania odróżnia je bezobsługowość oraz bezszelestna praca. Nie musisz donosić do pieca węgla, oleju, drewna czy eko-groszku. Kontrola ogrzewania odbywa się za pomocą termostatu montowanego na ścianie lub smartfona. Z jednego panelu możesz sterować ogrzewaniem we wszystkich pomieszczeniach lub zaplanować harmonogram ogrzewania według własnego uznania.

Zarówno maty, jak i panele grzewcze cechuje prostota i bezawaryjność. W związku z tym nie ma konieczności dokonywania płatnych, cyklicznych przeglądów i serwisowania.

Połączenie z fotowoltaiką

Ogrzewanie podczerwienią ze względu na zasilanie prądem, doskonale łączy się z fotowoltaiką, tworząc spójny ekosystem zaopatrujący Twój dom w tanie ciepło i energię elektryczną, a przy tym ekologiczny i wykorzystujący najnowocześniejsze technologie. Takie rozwiązanie pozwala zwiększyć autokonsumpcję energii produkowanej przez panele słoneczne, zwiększając tym samym rentowność obu instalacji. Taka kombinacja to obecnie jeden z najtańszych w eksploatacji systemów generacji energii elektrycznej i ciepła. Jeśli chcesz zamontować panele słoneczne i ogrzewanie jednocześnie, otrzymasz od nas rabat na instalację – zapytaj o szczegóły!