Pompa Ciepła + Fotowoltaika

Darmowe ogrzewanie i ciepła woda dla Twojego domu!

Chcę otrzymać wycenę

Dotacja Czyste Powietrze

30% dotacji na pompę ciepła + 5000 zł na fotowoltaikę

Ulga podatkowa

do 9000 zł ulgi termomodernizacyjnej

Eko raty

Zamiast płacić za prąd, spłacaj własną instalację

Program poleceń

Poleć nas, a za każdą instalację otrzymasz 1000 zł

Dlaczego pompa ciepła?

Oszczędności

Pompa ciepła + Fotowoltaika to szybszy zwrot – nadwyżki w sezonie grzewczym przeznaczasz na grzanie domu. Koszt pompy ciepła po dotacji i uldze podatkowej zaczyna się już od 14 900zł.

Dotacja 30%

Dotacja do pompy ciepła wynosi najczęściej 30%. Sami przygotujemy i złożymy wniosek w Twoim imieniu. W programie Czyste Powietrze otrzymasz również 5000 zł dotacji na fotowoltaikę.

Wygoda i komfort

Samodzielne, bezobsługowe ogrzewanie domu oraz przygotowywanie c.w.u. Zamiast donosić paliwo stałe do pieca, możesz sterować ogrzewaniem w Twoim domu z poziomu aplikacji.

Dom bez opłat

Fotowoltaika wytwarza prąd, a pompa ciepła wytwarza więcej ciepła, niż zużywa prądu. Instalacje doskonale się uzupełniają. To przepis na dom bez opłat oraz samowystarczalność energetyczną.

Ulga podatkowa

Wydatki poniesione na pompę ciepła i fotowoltaikę odliczysz od opodatkowania w ramach ulgi termomodernizacyjnej. W praktyce najczęściej możesz zaoszczędzić do 9000 zł.

Nowe i starsze domy

Pompa ciepła może być zamontowana w nowym budynku, a także zastąpić obecne źródło ciepła w domach modernizowanych – można wykorzystać istniejącą już instalację grzewczą.

Jak działa pompa ciepła?

 

W naturze, ciało ciepłe ogrzewa ciało zimne. Pompa ciepła umożliwia odwrócenie tego procesu i wymusza przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o wyższej temperaturze. Działanie pompy ciepła można porównać do lodówki, która przekazuje ciepło ze środka na zewnątrz, ogrzewając pomieszczenie – za lodówką jest zawsze ciepło. Innym znanym urządzeniem działającym analogicznie do pompy ciepła jest klimatyzator, który ma nawet podobną jednostkę zewnętrzną do pompy ciepła, tyle że ten proces w klimatyzacji przebiega w odwrotnym kierunku.

Pompa powietrzna a zima w Polsce

 

Jeszcze niedawno panowało w Polsce przekonanie, że powietrzna pompa ciepła nie poradzi sobie jako jedyne źródło ciepła dla domu, co wynikało z mniejszej sprawności pierwszych urządzeń. Obecnie dzięki rozwojowi technologii, pompy są w stanie ogrzać dom nawet przy mrozach do minus 20 stopni. Powietrzne pompy ciepła mocno zyskują na popularności dzięki prostocie systemu, braku wymogu pozwoleń i szybkiemu montażowi w porównaniu do gruntowych pomp ciepła. Są również znacznie tańsze w zakupie.

Piec gazowy czy pompa ciepła?

 

Pompa ciepła jest urządzeniem droższym w zakupie niż klasyczny piec gazowy, jednak ma inne zalety, które przesądzają o jej opłacalności – ogrzewanie pompą ciepła jest tańsze niż gazem i inwestycja szybko się zwraca. Jeszcze lepiej wygląda połączenie instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła, które umożliwia zredukowanie opłat za ogrzewanie do zera, czego nie da się osiągnąć grzejąc piecem gazowym.

Split czy monoblok?

 

Obie konstrukcje mają swoje wady i zalety. Nie faworyzujemy żadnej z nich – wybór zależy od wielu czynników, takich jak dostępność miejsca wewnątrz, odległość, dopuszczalna głośność itp. Po ich analizie przedstawimy optymalne dla Ciebie rozwiązanie.

 

Dlaczego Hitachi?

 

Firma Hitachi może się poszczycić ponad 60-letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych. Jest jednym z wiodącym producentów na arenie międzynarodowej, a dzięki specjalizacji i inwestycjom w badania i rozwój wyprzedza konkurencję o kilka lat. Tutaj możesz pobrać katalog pomp ciepła Hitachi.

 

  • 9nawet 25-letnia żywotność systemu
  • 9jeden z najwyższych współczynników COP na rynku - 5,25
  • 9bardzo mały spadek wydajności pompy przy niskich temperaturach
  • 9praca pompy nawet do -25 stopni - mniej dogrzewania grzałką
  • 9możliwość wykorzystania systemu także do chłodzenia domu
  • 9cicha praca jednostki zewnętrznej
  • 9wygodne sterowanie z aplikacji na smartfona

Dlaczego my?

 

Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, poszerzyliśmy ofertę o pompy ciepła, które w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną pozwalają na zredukowanie opłat za ogrzewanie i ciepłą wodę do zera. Dbamy o to aby klienci, którzy nam zaufają, mieli zapewnioną jakość, trwałość i niezawodność ogrzewania, dlatego zdecydowaliśmy się za współpracę z partnerem z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży grzewczej. Montaże pomp ciepła wykonywane są przez profesjonalne i przeszkolone ekipy montażowe z uprawnieniami elektrycznymi SEP oraz UDT na F-gazy.

 

Soltech Energy

Chcesz otrzymać darmową wycenę? Zostaw kontakt

Fotowoltaika Soltech Energy

Zadzwoń do nas:

 

537-438-242

883-511-211

574-022-422

Tu jest nasze biuro:

 

Adres:

ul. Kopanina 34, 60-105 Poznań

E-mail:

kontakt@soltechenergy.pl

Odwiedź nas na Facebooku:

 

lub wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie