• OGRZEWANIE PODCZERWIENIĄ

    Koszt kompletnego systemu dla domu już od 15 000 zł

Folie grzewcze

Elementem grzewczym jest tutaj mata karbonowa zasilana energią elektryczną. Jej jednorodna struktura grzeje całą swoją powierzchnią. Emisja podczerwieni to po prostu emisja ciepła, tak samo jak w przypadku nagrzanej od słońca ściany. Jest to znana i sprawdzona w wielu krajach świata przełomowa technologia grzewcza, coraz mocniej rozwijająca się również w Polsce. Łączy ona bardzo wysoką wydajność grzewczą z niskimi kosztami instalacji systemu. Folii grzewczych nie trzeba uzupełniać innymi źródłami ogrzewania – wielkość instalacji dobieramy z rezerwą, tak aby dom pozostał ciepły nawet w trakcie największych mrozów.

Porównanie kosztów ogrzewania – dom 120 m2, 15 lat

99% Sprawności

Folie grzewcze osiągają niemal 100% sprawności, ponieważ energia cieplna przenika powietrze w pomieszczeniu bez strat i ogrzewa równomiernie całe otoczenie. Ogrzewanie tradycyjne jest mało wydajne, ponieważ mamy do czynienia z ogromnymi stratami energii – w piecu, w trakcie transportu ciepła rurami itp. Dodatkowo wskutek konwekcji ciepło gromadzi się pod sufitem zamiast w przestrzeni życiowej.

Prosta konstrukcja

W odróżnieniu od innych źródeł ogrzewania, folie grzewcze nie posiadają elementów ruchomych oraz hydraulicznych. Dzięki prostej konstrukcji system jest bezawaryjny i nie wymaga jakiegokolwiek serwisowania, a jego żywotność sięga nawet kilkudziesięciu lat – kilka razy dłużej niż pomp ciepła i kotłów.

Estetyka

Kotłownie w domach potrafią zajmować nawet kilkanaście m2 powierzchni. Decydując się na folie grzewcze nie musisz planować takiego pomieszczenia – wykorzystujesz całą powierzchnię domu według własnego uznania. Nie ma tutaj również mało estetycznych rur i grzejników, co umożliwia dowolną aranżację wnętrz.

Korzyści dla Ciebie

Niski koszt zakupu, montażu i eksploatacji

25 lat gwarancji

Darmowe ogrzewanie słoneczne

Brak serwisowania

Bezawaryjność

Bezpieczeństwo i wygoda

Szybkie nagrzewanie pomieszczeń

Bezobsługowość

Montaż i eksploatacja

W przypadku konwencjonalnego ogrzewania, rozprowadzenie rur i grzejników oraz instalacja kotła może trwać wiele tygodni ze względu na skomplikowany charakter instalacji. Montaż folii grzewczych jest bardzo prosty i trwa tylko 1-2 dni, dzięki czemu koszt instalacji jest niższy. Folie można zastosować z każdym rodzajem podłogi – panele, deski, laminat, ceramika, wykładziny. Częstym miejscem montażu jest również sufit – dzięki temu tak jak w naturze ciepło odczuwalne jest z góry, a podłoga i tak pozostaje o kilka stopni cieplejsza niż powietrze w pomieszczeniu.

Roczny koszt ogrzewania folią grzewczą jest podobny do najpopularniejszych, konwencjonalnych źródeł ogrzewania, jednak programowalne termostaty i szybkie nagrzewanie pomieszczeń przynoszą dodatkowe oszczędności na ogrzewaniu poszczególnych pomieszczeń wyłącznie w wybranych porach dnia. Jest to system bezobsługowy, bez konieczności serwisowania i konserwacji, co w porównaniu do innych źródeł ogrzewania oznacza również duże oszczędności na kosztach serwisu.

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Stosowane przez nas folie grzewcze są w 100% bezpieczne dla zdrowia, co zostało potwierdzone badaniami na Politechnice Wrocławskiej. Wytwarzane przez nie pole elektromagnetyczne nie różni się od pola instalacji elektrycznej budynku. Ogrzewanie podczerwienią eliminuje cyrkulację powietrza charakterystyczną dla ogrzewania konwekcyjnego, a więc zmniejsza ilość krążącego kurzu – jest to najlepszy system grzewczy dla alergików. Wykazuje również skuteczne działanie antybakteryjne.

Folie grzewcze to również wysoki komfort użytkowania – od innych źródeł ogrzewania odróżnia je pełna bezobsługowość oraz bezgłośna praca. Sterowanie ogrzewaniem odbywa się za pomocą programowalnego termostatu lub smartfona – możesz zaplanować harmonogram ogrzewania według własnych potrzeb. W łazience folię można zamontować za lustrem, dzięki czemu nie paruje ono podczas kąpieli.

Darmowe ogrzewanie

Folie grzewcze są zasilane prądem, więc doskonale łączą się z fotowoltaiką, tworząc spójny ekosystem zaopatrujący Twój dom w darmowe ciepło i energię elektryczną. Jednocześnie system jest całkowicie ekologiczny i wykorzystujący najnowocześniejsze technologie. Dzięki panelom fotowoltaicznym latem produkujesz nadwyżki energii, które następnie są magazynowane w sieci. Zimą wykorzystujesz zgromadzoną energię do ogrzewania domu. Moc paneli fotowoltaicznych wystarczająca do zaopatrzenia domu w ciepło mieści się w przedziale 4-8 kW. Sam odpowiedz sobie na pytanie, czy wolisz pompę ciepła plus rachunki za prąd i serwis, czy w tej samej cenie – folie grzewcze i fotowoltaikę, bez kosztów ogrzewania i eksploatacji.

Kontakt

Zadzwoń i umów się na darmową konsultację lub wypełnij formularz kontaktowy, a my oddzwonimy w dogodnych dla Ciebie godzinach. Najczęściej odpowiadamy na formularz w ciągu jednego dnia.